All Michael Halphie


Featured Products

Octopussy
$9.99
Octopussy
Product Description
They're America's ultimate weapon. Charlie Sheen (Platoon), Michael Biehn (The Terminator) and Bill Paxton (Twister) team up as three of America's finest Navy commandos in this pulse-pounding adventure that brings out the heavy artillery for explosive action and breathtaking suspense "that will leave you clenching your teeth" (The Washington Post)! The Navy's elite SEAL (SEa, Air and Land) squad is made up of the best of the best: supreme warriors who take on dangerous missions no other fighting force would dare attempt. Sent to rescue the crew of a U.S. aircraft held hostage by mideast terrorists, the SEALs know that their skills will be put to the test. But when they discover that the terrorists have seized the plane's arsenal of deadly Stinger missiles, they're thrust onto the frontlines of the battle of a lifetime.

James Connection filmlerinde oynayan tek Türk Michael Halphie - Şalom

James Cement filmlerinde oynayan tek Türk Michael Halphie Michael Halphie İstanbul’da başlayıp, Tel Aviv’de devam eden çocukluk ve gençlik yıllarının ardından çıktığı Londra seyahati sırasında hayatının aşkıyla tanışır. Sahne ve oyunculuk aşkı ise ona bambaşka bir dünyanın kapılarını açar. Sinema sayesinde birçok ülke gezen Halphie’nin adı bugün James Agreement filmlerinde oynayan tek Türk olarak geçiyor. Halphie, maceralarla dolu hayatını Şalom’a anlattı. 1951 yılında İstanbul’da doğdum ve 9 yaşına kadar burada yaşadıktan sonra ailece İsrail’e gittik. Çok şanslıyım ki çok today's bir yer olan Tel Aviv’de büyüdüm. Zamanla uyum sağladım ve çok güzel bir çocukluk dönemi geçirdim. Askerliği bitirdikten sonra Londra’ya gezmeye gittim ve benim için bambaşka bir hayat başlamış oldu. İki haftalığına gittiğim Londra’da 27 sene kaldım. Gittiğim bir partide Lois adında muhteşem bir hanımefendi ile tanıştım ve tanıştıktan 23 gün sonra evlendik. Böylelikle Londra defteri benim için tamamen kapanmış oldu. Straight away Tel Aviv’e gittim yaşamak için. Orada 2-3 sene kaldıktan sonra İstanbul’a geldim yaşamak için. Asla olumsuz bir şey yaşamadık burada. Babam Türk’ten daha Türk bir insandı. O zamanlar Galata’da yeni bir eve taşınmıştık. İki komşumuz da İsrail’den yeni dönmüştü ve sürekli İsrail’den bahsediyorlardı. Babam da onlardan çok etkilendi. “Benim memleketim burası” deyip asla gitme gitmek istemedi ancak babamın ısrarlarına dayanamadı ve çaresiz gitmek zorunda kaldı. Çocukluk yıllarına dayanıyor benim sahne ışıklarıyla tanışmam. Çocukluğumda her zaman büyük hayranı olduğum Zeki Müren’i dinlemeye giderdik ve o sahne bana sihir gibi gelirdi. Babam da Beyoğlu’nda ünlü bir berberdi ve müşterileri arasında o dönemin yıldızları da vardı. Annemle babam bunu fark edip de öğretmenlerimle görüşmeye gidince bu sefer daha fena bir şey oldu. Bir yandan da evimizin çok yakınında bir opera evi vardı. Oraya gidip gelmeye başladım ve müzik kulağım gelişmeye başladı. Liseye geçtiğimde ise tesadüfen tiyatro seçmelerine katıldım ve sahneye çıkmaya başladım. Benim zamanımda askeri müzik grupları çok popülerdi. Askere gidince iki grupta birden şarkı söylemeye başladım ve çeşitli konser organizasyonlarına katılmaya başladık. Ancak bunların devamı gelmedi çünkü ben gündüz insanıyım, gece yarılarına kadar sigara içilen, kimsenin beni dinlemediği bir ortamda şarkı söylemek istemedim. Source: www.salom.com.tr

Latest News

 • James Engagement filmlerinde oynayan tek Türk Michael Halphie

  08/14/13 ,via Şalom

  Michael Halphie İstanbul'da başlayıp, Tel Aviv'de devam eden çocukluk ve gençlik yıllarının ardından çıktığı Londra seyahati sırasında hayatının aşkıyla tanışır. Sahne ve oyunculuk aşkı ise ona bambaşka bir dünyanın kapılarını açar. Sinema sayesinde

 • זקן וכיסוי ראש? לא בבית מלון בטורקיה. האזינו

  Michael Halphie, Istabnbul (29.04.16). 194. אסור לקבל את היחס המשפיל הזה ויש להילחם בו. חוסיין (29.04.16). 194. אף אחד לא מאמין בכם כי יהודי עם כיפה לא התפוצץ (לת). שמואל, ים (29.04.16). 193. אתם בכלל לא מבינים מה זה גזענות. (28.04.16). 192. לא כל ערבי הוא מחבל אבל.

Recipes

 • Michael Lewis's Cassoulet de Canard

  california, beef broth, black pepper, cloves, duck legs, white beans, garlic, garlic, lamb, onions, leaves, bread crumbs, pork rind, goose, salt, thyme, tomato

Books

 • Ingrid Pitt, Prima donna of Horror

  McFarland. 2010. ISBN: 9780786461899,0786461896. 230 pages.

  "Ample cast and production credits, synopses, reviews and notes are offered for all of her appearances, along with a listing of her published works. An analysis of Hammer Films' Karnstein Trilogy is included, and also examined is the trilogy's aboriginal literary source. Other features are rare photographs, movie-related graphics, and a foreword by Ingrid Pitt herself"--Provided by publisher.

Directory

Michael Halphie - IMDb

Michael Halphie, Actor: Octopussy. Michael Halphie is an actor, known for Octopussy (1983), Argosy Seals (1990) and The Net 2.0 (2006).

Michael Halphie (@MHalphie) | Whirl

The latest Tweets from Michael Halphie (@MHalphie). Producer/TV Presenter/Talkshow Host/Actor/Singer/Lyricist/Art Collector/Interpreter/International Negotiator.

Michael Halphie - YouTube

Michael Halphie Presents The Passionate Eli Kaniel Playing Rodrigo's Concerto de Aranjuez June 2016 - Duration: 3 minutes, 57 seconds.

Michael Halphie | Facebook

Michael Halphie is on Facebook. Be coextensive with Facebook to connect with Michael Halphie and others you may know. Facebook gives people the power to share and makes...